Ośrodek Leczenia Uzależnień

Harmonogram Terapii Uzależnień

Zajęcia w naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień
odbywają się przez siedem dni w tygodniu.

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Harmonogram Terapii

Zajęcia w Ośrodku Leczenia Uzależnień odbywają się przez siedem dni w tygodniu. W ciągu tygodnia od 9:00 do 18:00 przewiduje się czas na łącznie ok 5 godzin pracy w grupie oraz ok 1,5 godziny terapii indywidualnej. Między 18:30 a 20:00 przewidziany jest czas na prace własną wynikającą z indywidualnego programu leczenia.

W każdy wtorek i czwartek odbywają się konsultacje z lekarze psychiatrą. W przypadku pojawienia się problemu w okresie, w którym lekarz prowadzący jest przypisany do innych zadań medycznych, do dyspozycji Pacjentów oddajemy zespół lekarzy Centrum Medycznego MediLife, w ramach którego funkcjonuje nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień.

W sobotę i niedzielę przewiduje się zajęcia treningowo-warsztatowe oraz pokazy filmów edukacyjnych. Każdy z Pacjentów poza standardowymi zadaniami wynikającymi z praktyki terapeutycznej, otrzymuje przynajmniej trzy zadania indywidualne każdorazowo dedykowane Pacjentowi, jego chorobie jak i reprezentowanej przez Pacjenta postawie.

Weekend to czas, w którym zalecany jest kontakt z bliskimi, do którego serdecznie zachęcamy. To również czas na odpoczynek, w ramach którego organizujemy Pacjentom wyjścia na basen, do kina, jak i teatru.

Tags: terapia uzależnień, terapia, leczenie uzleżnień, program terapii, program leczenia, terapia uzależnienia, cel leczenia, harmonogram leczenia uzależnień, terapia uzależnienia od narkotyków, terapia uzależnienia od leków, terapia uzależnienia od alkoholu